MARABILLI 2015 PROGRAMA


2015/10/01

osteguna · jueves · thursday


17.00-Zine make up ikastaroa herriko ikasleei: Vanessa FX

KOFRADI ZAHARREAN 


19.30: Manu Elu + Kresala Musika Banda (Kofradi zaharrean hasi eta Beikozina parera).

HASIERA EKITALDIA

Arraun taldeko arraunlkarien sarrera



 

20.00: Hamar minutu: Pepe Múgica (bideoz), Jose Mari Agirretxe eta Porrotx, Joseba Sarrionandia (bideoz), Jose Pablo Arriaga, Uxue Alberdi, Jon Badiola eta Itziar Ituño.

Bakoitza hamar minutuz sormenaz berbetan. 

Txo Antzerki kolektiboak aurkeztuta.

BEIKOZINI. 5 euro.

 


21.00: Atsedenaldia pintxoarekin.

zertzelada musikalak UNANUE MUSIKA ESKOLAko ikasle eta irakasleekin


 

Manuel Rivas


Ramon Ibarra

21.30: Manuel Rivas idazle galiziarraren poema errezitala.

Ramon Ibarra aktoreak aurkeztu eta elkarrizketatuko du.

BEIKOZINI



22.30: DJ Elepunto.

BEIOZINI.

 



2015/10/02

ostirala · viernes · friday


17:00 / 17:30 / 18:00 / 18:30 / 19:00 / 19:30 / 20:00 . 6 aldiz errepikatuko da

Nanoantzerkia 34an:

20 minutu. 16 urtetik gorakoentzat.

Herriko aktoreak. Ana Elordi, Fede Badiola, Alain Lersundi, Nerea Gartzia, Ion Iñaki Artetxe, Aitor Artetxe, Ainhoa Etxebarria, Nahia Iparragirre, Naiara Arrizabalaga, Iban Lekunberri, Amaia Cabero, Garbiñe Aranbarri, Pedro Lasarte eta Xabat Lasarte.




18.45: zertzelada musikalak UNANUE MUSIKA ESKOLAko ikasle eta irakasleekin

Kofradi Zaharrean



Eider Rodriguez (idazlea te kazetaria)

19.00: “Sarrionandiaren itsasoak”. Eider Rodriguezen hitzaldia

KOFRADIA ZAHARRA.


 

Montxo Armendariz
 

Asier Altuna


20.30: Zine lezioa: Montxo Armendariz Asier Altunak elkarrizketatua

BIDE ONERA. 3 euro.


20.50: zertzelada musikalak UNANUE MUSIKA ESKOLAko ikasle eta irakasleekin

Plaza Musikan

 


21.00: Henry Herbert, boogie piano-jolea

Jai Braianen.

 


La Maravillosa Orquesta del Alcohol

We Are Standard

23.00: Kontzertua: La Moda + We Are Standard.

BEIKOZINI. 15 euro.


ostean...

02.00: Jaia DJ Anabasarekin

BEIOZINAN

 


02.00: DJ Ninhodelosrecaos, Pegatina talde katalaneko kidea

Portuko Ranpa




2015/10/03

larunbata · sabado · saturday



 

12.00: Matinea. “Itzulerarik gabeko bidaia”. Jon Egaña (zuzendari ondarrutarra) eta Jokin Leniz-en (zuzendari lekeitiarra) dokumentala.

BIDE ONERA. 2€




13:00 HUTSUN TXALAPARTA TALDEA

Kalekurutzeko eskaileretan Txalaparta emanaldia.



18.30: zertzelada musikalak UNANUE MUSIKA ESKOLAko ikasle eta irakasleekin

Bide Oneran

 


19.00: Zine Gala: Asier Altunaren “Amama”. Koldo almandozen Making offa.

BIDE ONERA. 6 euro.




21.30: dantza: Dantzarte.

Alde zaharreko balkoietan

 



19.00: Kontzertua:  Emepebost eta DJ Marmoki

Gaztetxean

 


Gatibu
+
Stronbers


23.00: Kontzertua: GATIBU + STRONBERS

BEIKOZINI. 15 €

 

ostean...

02.00: Jaia DJ Anabasarekin

BEIOZINAN


24.00: Musika: DJ Tximas eta DJ Xuban.

Gaztetxean.


 

2015/10/04

igandea · domingo · sunday

 

12.00: Matinea: “Hurrengo geltokia”. Iban Zunzunegiren dokumentala.

BIDE ONERA



 

12.00: Gol olinpiko txapelketa eta “Ezinezko partidua”:

aurrerako talde nagusia Aurrerako ume guztien kontra.

Zaldupe futbol zelaian. 

 


18.00: “Bingen”, Ander Odriozolaren luzemetraia.

BIDE ONERA

 


argazkia EMEZETA


20.00: Anari. Disko berriaren aurkezpena.

BEIOZINI. 8 €.

 

Eta baita ere:


 -Ostiral eta larunbatean kale animazioa TTEK! elektrotxarangarekin.


 -Argazki erakusketa: Aitzol Aramaio, “Bosnia, 1995”, irailaren 26tik urriaren 4ra erakusketa aretoan.



- Yolanda Eizagirreren ARGAZKI ERRALDOIAK korretatik dindilizke egongo dira. 

-Musika Eskolako ikasleak ekitaldiak girotzen..



- 11:00 - 12:00 (EGUNERO) MARABILLI IRRATSAIOA

RADIXU IRRATIA